MkdNews.com

Вести

Крцоски: Оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР Охрид во Мешеишта

    Крцоски: Оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР Охрид во Мешеишта

„Најдобрите проекти за најдобар развој на општина Дебрца – оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР Охрид во с.Мешеишта. Силната динамика на развој која ја практикува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот

    Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот

Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот Потребно е длабоко размислување за да се процени влијанието што го имаат овие мали

0 коментари Прочитај повеќе ...

Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

    Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини од руската вакцина Спутник В кои ќе бидат наменети за критичните категории на граѓани, но и за почеток на имунизација на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

    Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

Видеото кое кружи по социјалните мрежи ја запрепасти јавноста на Балканот. На снимката се гледаат две момчиња кои, наводно, пијат средства за дезинфекција во возот за Батајница Видеото, како што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

    Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за поттикнување на насилствата при упадот во американскиот Капитол на 6

0 коментари Прочитај повеќе ...

Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

    Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

Високиот суд во Белград му одреди притвор до 30 дена на поранешниот шеф на полицијата во Белград, Илија Милачиќ, осомничен

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

    Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

Празникот на лозарите Св.Трифун, денот кога симболично се закројуваат лозјата со желби за добар род и годинава се одбележува и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

    Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АО 2021, противник му е Александер Зверев, исцрпувачки меч во траење од скоро 3

0 коментари Прочитај повеќе ...

Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

    Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

Од 1 јули годинава ќе започне издавањето на новите патни исправи на државјаните на земјава со новото уставно име, предвидува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

    Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

Легендарната кариера на Ал Пачино трае неколку децении и вклучува неколку од најнезаборавните филмови во историјата на кинематографијата. Од „Кум“

0 коментари Прочитај повеќе ...