MkdNews.com

Вести

Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

    Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини од руската вакцина Спутник В кои ќе бидат наменети за критичните категории на граѓани, но и за почеток на имунизација на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

    Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

Видеото кое кружи по социјалните мрежи ја запрепасти јавноста на Балканот. На снимката се гледаат две момчиња кои, наводно, пијат средства за дезинфекција во возот за Батајница Видеото, како што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

    Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за поттикнување на насилствата при упадот во американскиот Капитол на 6 јануари, откако Сенатот не го обезбеди потребното дво-третинско мнозинство. За

0 коментари Прочитај повеќе ...

Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

    Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

Високиот суд во Белград му одреди притвор до 30 дена на поранешниот шеф на полицијата во Белград, Илија Милачиќ, осомничен за откривање на службена тајна. Судија на претходна постапка му

0 коментари Прочитај повеќе ...

Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

    Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

Празникот на лозарите Св.Трифун, денот кога симболично се закројуваат лозјата со желби за добар род и годинава се одбележува и

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

    Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АО 2021, противник му е Александер Зверев, исцрпувачки меч во траење од скоро 3

0 коментари Прочитај повеќе ...

Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

    Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

Од 1 јули годинава ќе започне издавањето на новите патни исправи на државјаните на земјава со новото уставно име, предвидува

0 коментари Прочитај повеќе ...

Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

    Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

Легендарната кариера на Ал Пачино трае неколку децении и вклучува неколку од најнезаборавните филмови во историјата на кинематографијата. Од „Кум“

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

    Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

До лето 60 проценти од светското население ќе се здобие со имунитет на коронавирусот, што ќе ни овозможи да се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пристигнуваат Кинеските вакцини, договорот тајна!

    Пристигнуваат Кинеските вакцини, договорот тајна!

Министерот за здравство Венко Филипче го потпиша договорот за кинеските вакцини, деталите се тајна. Македонија ќе добие 200 000 илјади

0 коментари Прочитај повеќе ...