MkdNews.com

Свет

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

  Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за поттикнување на насилствата при упадот во американскиот Капитол на 6

0 коментари Прочитај повеќе ...

Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

  Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

До лето 60 проценти од светското население ќе се здобие со имунитет на коронавирусот, што ќе ни овозможи да се

0 коментари Прочитај повеќе ...