MkdNews.com

 Breaking News

Гаши, претседателот на македонското Собрание!:”Косово е моја татковина“

    Гаши, претседателот на македонското Собрание!:”Косово е моја татковина“

Претседателот на македонското Собрание, Африм Гаши по новинарско прашање околу тоа дали е запознаен со случувањата во Косово, порача дека Косово е негова татковина, и ги следи процесите во земјата

0 comment Read Full Article

Јужноафриканската полиција ја расветлува смртта на познатата македонска инфлуенсерка

    Јужноафриканската полиција ја расветлува смртта на познатата македонска инфлуенсерка

Познатата македонска инфлуенсерка Маја Миа Јаневска од Охрид пронајдена мртва во домот на нејзиното момче во Африка. Веста за трагичниот настан ја потврди и министерството за надворешни работи на Македонија

0 comment Read Full Article

Бугарски клуб ќе се отвори и во Кавадарци, но со пристојно име

  Бугарски клуб ќе се отвори и во Кавадарци, но со пристојно име

Уште еден бугарски културен клуб ќе се отвори во Македонија, овој пат во Кавадарци на 11 декември, дознава „Плусинфо“. Клубот

0 comment Read Full Article

Во Охрид се одржува првиот Конгрес на македонските нуркачи

  Во Охрид се одржува првиот Конгрес на македонските нуркачи

Првиот Конгрес на нуркачи во Македонија викендов се одржува во Охрид. Конгресот, кој се одржува во големата сала на општина

0 comment Read Full Article

Протест на синдикатите пред Собранието, бараат повисоки плати

  Протест на синдикатите пред Собранието, бараат повисоки плати

Синдикалците, во фудбалски жаргон им поделија жолт картон на пратениците. Опомената ја поставија на столчињата кои ги наместија на главната

0 comment Read Full Article

Предлогот е штетен по македонскиот народ и државност, вели Максим Димитриевски

  Предлогот е штетен по македонскиот народ и државност, вели Максим Димитриевски

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на својот Фејсбук профил пишува дека францускиот предлог е штетен за македонскиот народ и државност.

0 comment Read Full Article
Балкан
    Јавна реакција на Грција: Заменик амбасадорката побара да се почитува договорот од Преспа

Јавна реакција на Грција: Заменик амбасадорката побара да се почитува договорот од Преспа

Грција директно денеска во Скопје побара од претседателката на државава, Гордана Сиљановска Давкова и идната Влада да го почитува договорот од Преспа. Заменик амбасадорката на Грција во земјава, Георгиа Андреади,

0 comment Read Full Article
    Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за поттикнување на насилствата при упадот во американскиот Капитол на 6 јануари, откако Сенатот не го обезбеди потребното дво-третинско мнозинство. За

0 comment Read Full Article
Видео

No posts were found