MkdNews.com

Вести

Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

    Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

Високиот суд во Белград му одреди притвор до 30 дена на поранешниот шеф на полицијата во Белград, Илија Милачиќ, осомничен за откривање на службена тајна. Судија на претходна постапка му

0 comment Read Full Article

Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

    Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

Празникот на лозарите Св.Трифун, денот кога симболично се закројуваат лозјата со желби за добар род и годинава се одбележува и покрај временските услови,но и поради мерките за заштита од пандемија.Сепак,

0 comment Read Full Article

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

    Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АО 2021, противник му е Александер Зверев, исцрпувачки меч во траење од скоро 3 часа имаше со Милош Раониќ. Србинот потенцира дека неговото тело

0 comment Read Full Article

Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

    Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

Од 1 јули годинава ќе започне издавањето на новите патни исправи на државјаните на земјава со новото уставно име, предвидува меѓудругото Предлог на законот за изменување и дополнување на Законот

0 comment Read Full Article

Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

  Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

Легендарната кариера на Ал Пачино трае неколку децении и вклучува неколку од најнезаборавните филмови во историјата на кинематографијата. Од „Кум“

0 comment Read Full Article

Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

  Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

До лето 60 проценти од светското население ќе се здобие со имунитет на коронавирусот, што ќе ни овозможи да се

0 comment Read Full Article

Пристигнуваат Кинеските вакцини, договорот тајна!

  Пристигнуваат Кинеските вакцини, договорот тајна!

Министерот за здравство Венко Филипче го потпиша договорот за кинеските вакцини, деталите се тајна. Македонија ќе добие 200 000 илјади

0 comment Read Full Article

75 нови случаи на Ковид 19, починати 22 лицa

  75 нови случаи на Ковид 19, починати  22 лицa

Во последните 24 часа се направени 726 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Кавадарци

0 comment Read Full Article

Невработен гинеколог породил жена со царски рез

  Невработен гинеколог породил жена со царски рез

о гинеколошката болница во Битола невработен гинеколог породил жена со царски рез. Директорката на болницата за Сител потврди дека на

0 comment Read Full Article

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

  ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ги достави потписите и записниците од иницијативата за донесување  закон за поништување на Законот за попис.

0 comment Read Full Article