MkdNews.com

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…
февруари 14
15:57 2021

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АО 2021, противник му е Александер Зверев, исцрпувачки меч во траење од скоро 3 часа имаше со Милош Раониќ.

Србинот потенцира дека неговото тело е „оштетено“, но ако не бил добар немаше да игра.

„Се чувствував добро, ако не беше така немаше да играм. Моето здравје не е идеално, имам болки и да не беше во прашање турнир од ваква тежина како што е Гренд слем, дефинитивно немаше да го одиграм денешниот меч. Во следните два дена мој главен приоритет ќе биде што подобро да се заздравам и да се подготвам за четвртфиналето“, изјави Ѓоковиќ.

Related Articles

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Само регистрирани корисници може да коментираат