MkdNews.com

Здравко Чолиќ откри зошто неговата сопруга поретко се појавува во јавноста

Здравко Чолиќ откри зошто неговата сопруга поретко се појавува во јавноста
December 03
15:03 2022

Александра Чолиќ никогаш не се појавува во јавноста, а пејачката конечно објасни зошто е тоа така.

Здравко Чолиќ со децении успева да го држи подалеку од очите на јавноста својот приватен живот, но се чини дека неговата постара ќерка Уна со својот харизматичен изглед им ја отвори вратата на медиумите кои пренесуваат детали од нејзиниот живот, но и од животот на целото семејство Чолиќ, со голем интерес.

Пејачот во интервју за Глорија го отвори срцето и раскажа се што и избега на јавноста, а се случи во четирите ѕида на неговото семејство.

„Поради работата, често не сум дома, но тоа е нормално во нашето семејство. Мојата сопруга се грижи за девојчињата и мислам дека сме добро воспоставен тим. Со оглед на тоа што работата е она што е, ние“ се навикнав и тоа е најважното што сето тоа функционира добро.Девојчињата се уште се на училиште, а сопругата е таа која се грижи за тоа и некои од нивните секојдневни обврски, а јас се занимавам секогаш кога можам и секогаш има потреба од тоа. Би рекол дека го одржува целото семејство на вистинскиот пат“, рече Чолиќ.

Тој откри кои се неговите најубави спомени со ќерките Уна (21) и Лара (16) и сопругата Александра, со оглед на тоа дека благодарение на работата што ја работи, на своето семејство може да му обезбеди искуства кои не би можел да ги доживее со својата „обична“ занимање.

„Ми се допаѓа кога одат со мене на концерт или патување. На пример, беа со мене во Дубаи за освен што ќе се забавуваат заедно, ќе им биде и корисно и нешто ново. Би ги сакал да дојдам сега во Загреб, да го почувствувам градот и посебната атмосфера што ќе ги одбележи овие концерти. Со мене беа во Црна Гора, во Сплит, Пула и ова лето во Опатија. Тука на некој начин е пријатната летна атмосфера и средбата со заеднички пријатели се здружуваат.Сакам кога сме заедно.Имаа голема желба сега да одат со нас во Америка,но поради училишните обврски тоа не беше можно.Често ги носат другарите со себе, па навистина се собира весела група.Но важно е тато таму на некој начин е важен, па и тие се горди на сето тоа“.

Александра Чолиќ никогаш не се појавува во јавноста, а пејачката конечно објасни зошто е тоа така.

„Навистина не го бранам тоа, но не гледам вистинска причина да бидам поинаков. Се разбира, кога станува збор за некои важни прилики, таа со задоволство доаѓа, но појавувањата само заради фотографирање никогаш не и беше привлечна. Не го гледам тоа како нешто необично. Еве, на пример, Арсен и Габи кои беа брачни партнери од исто милје, кои исто така пееја заедно, но никогаш не можеше да ги видиш како се појавуваат еден со друг на слика Навистина не ми пречи ако и се допаѓа, но никогаш не и било важно“, заклучил Здравко.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.