MkdNews.com

Вести

Карпа од 20 тони виси над браната „Матка“, ЕВН побара да се испита нејзината стабилност

    Карпа од 20 тони виси над браната „Матка“, ЕВН побара да се испита нејзината стабилност

Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување на кризи, денеска алармираше дека во кањонот Матка над браната има нестабилна карпа со тежина од 20 тони на висина од 100-тина метри.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мицкоски бара брзи предвремени парламентарни избори (Видео)

    Мицкоски бара брзи предвремени парламентарни избори (Видео)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција повика на брзи избори бидејќи, според него, на Македонија во моментот потребна ѝ е стабилна Влада за надминување со кризите кои нѐ очекуваат

0 коментари Прочитај повеќе ...

Георгиески му ја честита победата на новиот градоначалник на Охрид (Видео)

    Георгиески му ја честита победата на новиот градоначалник на Охрид (Видео)

Досегашниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески денеска на противкандидатот Кирил Пецаков му го честиташе остварениот резултат во вториот круг од локалните избори, посакувајќи му успех во четиригодишниот градоначалнички мандат. Георгиески

0 коментари Прочитај повеќе ...

До Собранието досега не е стигната оставката на Заев

    До Собранието досега не е стигната оставката на Заев

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе свика седница за верификација на мандатите на новите пратениците кои треба да ги заменат досегашните парламентарци кои беа избрани за градоначалници, откако ќе се

0 коментари Прочитај повеќе ...

Двајца полицајци нападнаа гласач во близина на избирачко место во Кочани (Видео)

    Двајца полицајци нападнаа гласач во близина на избирачко место во Кочани (Видео)

Инцидент попладнево се случил на денот на изборите во Кочани. Според видеото до кое дојде екипата на КУРИР се гледа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Која е жената поради која плаче цел регион – Лилјана од „Тома“

    Која е жената поради која плаче цел регион – Лилјана од „Тома“

Сите оние кои досега имале можност да го погледнат филмот „Тома“, ќе се сложат дека една од сцените е особено

0 коментари Прочитај повеќе ...

Во Струга се пријавиле на гласање 7 позитивни на Ковид

    Во Струга се пријавиле на гласање 7 позитивни на Ковид

Вкупно 259 стари, болни и изнемоштени лица денеска ќе го остварат правото на глас во општина Струга на вториот круг

0 коментари Прочитај повеќе ...

Државниот врв на Македонија се шета без заштитни маски

    Државниот врв на Македонија се шета без заштитни маски

Фотографијата од државниот врв на Македонија е направена вчера на церемонијата на отворањето на новиот трговски центар Источна порта во

0 коментари Прочитај повеќе ...

СДСМ тврдат дека Арсовска има и бугарска лична карта, таа веќе поднела тужба

    СДСМ тврдат дека Арсовска има и бугарска лична карта, таа веќе поднела тужба

Само еден ден откако излегоа со тврдење дека има бугарско државјанство, СДСМ извадија нов документ за Данела Арсовска, кандидат за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Крцоски: Оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР Охрид во Мешеишта

    Крцоски: Оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР Охрид во Мешеишта

„Најдобрите проекти за најдобар развој на општина Дебрца – оспособување на објект за повторно отворање на подрачна единица на СВР

0 коментари Прочитај повеќе ...