MkdNews.com

Вести

Невработен гинеколог породил жена со царски рез

    Невработен гинеколог породил жена со царски рез

о гинеколошката болница во Битола невработен гинеколог породил жена со царски рез. Директорката на болницата за Сител потврди дека на 15 јануари до неа пристигнала пријава дека неовластено лице, поточно

0 comment Read Full Article

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

    ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ги достави потписите и записниците од иницијативата за донесување  закон за поништување на Законот за попис. „Ние како ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати укажавме дека имаме лош

0 comment Read Full Article

Најмногу во Охрид и Прилеп од британскиот сој на вирусот

    Најмногу во Охрид и Прилеп од британскиот сој на вирусот

Министерството за здравство информира дека во лабораторијата на ИЦГИБ-МАНУ во периодот од 1 јануари до 7 февруари, 2021 е утврдено присуство на СарсКов2 вирусот од Велика Британија кај 45 примероци

0 comment Read Full Article

Јелена Карлеуша: Вие обични кучки не може да се споредувате!

    Јелена Карлеуша: Вие обични кучки не може да се споредувате!

Карлеуша провоцира често. Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно и повторно изненади со својот стил на снимањето од Ѕвездите на Гранд.  Како девојка од Јапонски стрип, таа фантастично го изоноси костимот

0 comment Read Full Article

20 починати и 350 нови случаи на ковид-19

    20 починати и 350 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2291 тестирања, а регистрирани се 350 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 180-Кавадарци 24-Велес 19-Куманово

0 comment Read Full Article

Протест за „Јавна соба“: Ми го споделуваа телефонскиот број и ми бараа дискретни средбички

    Протест за „Јавна соба“: Ми го споделуваа телефонскиот број и ми бараа дискретни средбички

„Јавна соба е доказ дека насилството врз жените има институционална форма и тоа се спроведува од страна на институциите со

0 comment Read Full Article

Судот да даде одговор што се случило на 12 април 2012, бараат семејствата на жртвите од „Монструм“

    Судот да даде одговор што се случило на 12 април 2012, бараат семејствата на жртвите од „Монструм“

Од сите изведени вербални и материјални докази во текот на главниот претрес недвосмилено се докажа дека во дејствијата на обвинетите

0 comment Read Full Article