MkdNews.com

Вести

Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот

    Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот

Како и колку активностите што ги преземаме и моментите што ги поминуваме влијаат врз нашиот живот Потребно е длабоко размислување за да се процени влијанието што го имаат овие мали

0 comment Read Full Article

Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

    Филипче :Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини

Денеска добивме од Република Србија 20.000 дози на вакцини од руската вакцина Спутник В кои ќе бидат наменети за критичните категории на граѓани, но и за почеток на имунизација на

0 comment Read Full Article

Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

    Деца пијат средства за дезинфекција (Видео)

Видеото кое кружи по социјалните мрежи ја запрепасти јавноста на Балканот. На снимката се гледаат две момчиња кои, наводно, пијат средства за дезинфекција во возот за Батајница Видеото, како што

0 comment Read Full Article

Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

    Сенатот го ослободи Трамп од обвиненијата, може повторно да се кандидира

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е ослободен од обвиненијата за поттикнување на насилствата при упадот во американскиот Капитол на 6 јануари, откако Сенатот не го обезбеди потребното дво-третинско мнозинство. За

0 comment Read Full Article

Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

    Поранешниот началник на белградската полиција доби 30 дена притвор

Високиот суд во Белград му одреди притвор до 30 дена на поранешниот шеф на полицијата во Белград, Илија Милачиќ, осомничен

0 comment Read Full Article

Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

    Вработените од „Тиквеш“ заиграа на „Џерусалема“ (видео)

Празникот на лозарите Св.Трифун, денот кога симболично се закројуваат лозјата со желби за добар род и годинава се одбележува и

0 comment Read Full Article

Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

    Ѓоковиќ: Моето тело е оштетено, но тоа не е важно…

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на АО 2021, противник му е Александер Зверев, исцрпувачки меч во траење од скоро 3

0 comment Read Full Article

Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

    Предложени законски измени, од 1 јули годинава патни исправи со новото уставно име

Од 1 јули годинава ќе започне издавањето на новите патни исправи на државјаните на земјава со новото уставно име, предвидува

0 comment Read Full Article

Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

    Ал Пачино одбил главна улога во „Убава жена“ наспроти Џулија Робертс

Легендарната кариера на Ал Пачино трае неколку децении и вклучува неколку од најнезаборавните филмови во историјата на кинематографијата. Од „Кум“

0 comment Read Full Article

Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

    Кремљ: До лето 60 проценти од светското население ќе стекне имунитет на коронавирусот

До лето 60 проценти од светското население ќе се здобие со имунитет на коронавирусот, што ќе ни овозможи да се

0 comment Read Full Article