MkdNews.com

Вести

75 нови случаи на Ковид 19, починати 22 лицa

    75 нови случаи на Ковид 19, починати  22 лицa

Во последните 24 часа се направени 726 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Кавадарци 11 -Прилеп 8 -Струга 3 -Неготино 2 -Тетово 2 -Велес

0 коментари Прочитај повеќе ...

Невработен гинеколог породил жена со царски рез

    Невработен гинеколог породил жена со царски рез

о гинеколошката болница во Битола невработен гинеколог породил жена со царски рез. Директорката на болницата за Сител потврди дека на 15 јануари до неа пристигнала пријава дека неовластено лице, поточно

0 коментари Прочитај повеќе ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

    ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за поништување на Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ги достави потписите и записниците од иницијативата за донесување  закон за поништување на Законот за попис. „Ние како ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати укажавме дека имаме лош

0 коментари Прочитај повеќе ...

Најмногу во Охрид и Прилеп од британскиот сој на вирусот

    Најмногу во Охрид и Прилеп од британскиот сој на вирусот

Министерството за здравство информира дека во лабораторијата на ИЦГИБ-МАНУ во периодот од 1 јануари до 7 февруари, 2021 е утврдено присуство на СарсКов2 вирусот од Велика Британија кај 45 примероци

0 коментари Прочитај повеќе ...

Јелена Карлеуша: Вие обични кучки не може да се споредувате!

    Јелена Карлеуша: Вие обични кучки не може да се споредувате!

Карлеуша провоцира често. Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно и повторно изненади со својот стил на снимањето од Ѕвездите на Гранд. 

0 коментари Прочитај повеќе ...

20 починати и 350 нови случаи на ковид-19

    20 починати и 350 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2291 тестирања, а регистрирани се 350 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 180-Кавадарци 24-Велес 19-Куманово

0 коментари Прочитај повеќе ...

Протест за „Јавна соба“: Ми го споделуваа телефонскиот број и ми бараа дискретни средбички

    Протест за „Јавна соба“: Ми го споделуваа телефонскиот број и ми бараа дискретни средбички

„Јавна соба е доказ дека насилството врз жените има институционална форма и тоа се спроведува од страна на институциите со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Судот да даде одговор што се случило на 12 април 2012, бараат семејствата на жртвите од „Монструм“

    Судот да даде одговор што се случило на 12 април 2012, бараат семејствата на жртвите од „Монструм“

Од сите изведени вербални и материјални докази во текот на главниот претрес недвосмилено се докажа дека во дејствијата на обвинетите

0 коментари Прочитај повеќе ...